fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo karne

Uniewinnienie Kraski nie jest pewne

Adobe Stock
- Do Sądu Najwyższego wpłynął właśnie wniosek, aby sprawa podwójnego zabójstwa sprzed dwudziestu lat wróciła na wokandę - informuje Onet.pl. Chodzi o sprawę Arkadiusza Kraski, który może zacząć się od nowa. Wszystko za sprawą nagłej zmiany stanowiska Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

- Jestem zszokowany i zdruzgotany, ale nie mam zamiaru się poddać - mówi Onetowi Arkadiusz Kraska.

Jeśli tak się stanie, Arkadiusz Kraska nadal będzie miał status podejrzanego, chociaż śledczy i sędziowie już wiedzą, że w sprawie karnej przeciwko niemu doszło do mistyfikacji. Potwierdzają to nowe dowody i nowi, naoczni świadkowie. Jeśli Sąd Najwyższy przychyli się do wniosku prokuratury, właściwe śledztwo przeciwko zleceniodawcy, zabójcom i policjantom, którzy wrobili niewinnego człowieka w mafijną egzekucję, nie ruszy z miejsca.

Sprawa sprzed lat znów trafi do Sądu Okręgowego w Szczecinie, którym kieruje dziś sędzia Maciej Strączyński. To on skazał Arkadiusza Kraskę na dożywocie.

- Jestem zszokowany i zdruzgotany, ale nie mam zamiaru się poddać - mówi Onetowi Arkadiusz Kraska. - Dlaczego mam tłumaczyć się znowu przed sądem za coś, czego nie zrobiłem? Człowiek wierzy w sprawiedliwość, zaczyna układać sobie życie od nowa, a tutaj coś takiego. Mam nadzieję, że w końcu odpowiedzą za to wszystko osoby, które powinny - dodaje.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA