fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo karne

Pseudokibice Ruchu Chorzów - Psycho Fans skazani - wyrok Sądu Okręgowego w Gliwicach

Twitter/Policja Warszawa
Dziewięć lat trwał proces grupy pseudokibiców klubu piłkarskiego Ruchu Chorzów, którzy w okresie swojego działania dokonali około stu włamań i rozbojów na terenie całego kraju.

Działalność przestępczą Psycho Fans wycenia się na ponad 2 miliony złotych. Kwotę tę mieli uzyskać w okresie 2004-2010. Podczas dochodzenia ustalono, że grupa dokonywała włamań przede wszystkim do lokali handlowych oraz biur w całej Polsce. Prócz pieniędzy kradli również wartościowy sprzęt, całkowicie niszczyli sejfy. 

Prócz kradzieży w akcie oskarżenia znalazły się również pobicia i bójki, m.in. napaść na kibiców GKS Katowice.

Czytaj też:

Przełom w sprawie szefowej pseudokibiców Cracovii. Magdalena K. zostanie wydana Polsce
 

Do skazania grupy potrzebne było 130 rozpraw i przesłuchanie ponad 300 świadków - zebrano 125 tomów akt. 15 oskarżonych otrzymało kary pozbawienia wolności od roku i trzech miesięcy do 14 lat więzienia. Wobec jednego z członków grupy sąd orzekł o warunkowym zawieszeniu kary pozbawienia wolności do lat dwóch. 

Ze wzgłędu na epidemiczne ograniczenia liczący ponad 170 stron wyrok Sądu Okręgowego w Gliwicach ogłoszono bez udziału publiczności. Wyrok jest nieprawomocny.

Najważniejszy proces jeszcze trwa

Mimo dzisiejszego wyroku na wokandzie wciąż jest jeszcze jedna sprawa - jeden z najważniejszych procesów polskiego światka pseudokibiców toczy się od września 2019 roku przed Sądem Okręgowym w Katowicach - oskarżonych o kradzieże, rozboje, pobicia, a przede wszystkim handel narkotykami, usiłowanie zabójstwa i zabójstwo jest niemal 50 osób.

Źródło: rp.pl/polsatnews.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA