fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Jarosław Kaczyński: Polakom należy się suwerenne państwo

Twitter/Prawo i Sprawiedliwość
- Nam, Polakom należy się własne państwo. Państwo niepodległe, państwo suwerenne, państwo demokratyczne, państwo, które jest organizacją wspólnoty Polaków. I dziś znów, w tym pięknym, ale niełatwym czasie, musimy o tym pamiętać - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS wziął udział we mszy świętej w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Starachowicach w przeddzień 7. rocznicy śmierci jego matki Jadwigi Kaczyńskiej. Po mszy, w towarzystwie polityków swojej partii, złożył kwiaty pod tablicą Lecha Kaczyńskiego.

- Nam, Polakom, należy się własne państwo, państwo niepodległe, suwerenne, demokratyczne, które jest organizacją wspólnoty Polaków. Dziś w tym znów pięknym, ale niełatwym czasie musimy o tym pamiętać - powiedział.

- To jest coś, co łączy okres życia tego pokolenia, którego zdecydowana większość już odeszła, z tym dzisiejszym czasem, z tym wszystkim, co dzisiaj czynimy po to, by Polska była lepsza i by Polska była suwerenna i niepodległa, by ten nowy zamach na naszą suwerenność i niepodległość został odparty - dodał.

- Polska suwerenna i wolna w gronie państw europejskich to przyszłość, o którą musimy walczyć i wywalczymy. Nasza wspólnota musi trwać, bo to w niej tkwi nasza siła - mówił Kaczyński.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA