fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Adam Bielan: Po 6 stycznia prezydent zabierze głos

European Union 2019 - Źródło: PE
- Ataki Władimira Putina to reakcja na sukcesy polskiej dyplomacji - uważa europoseł PiS Adam Bielan.

W ciągu ostatnich kilkunastu dni prezydent Rosji Władimir Putin kilkakrotnie wypowiadał się o roli Polski w przeddzień wybuchu II wojny światowej.

Zdaniem rosyjskiego przywódcy Polska wzięła udział w rozbiorze Czechosłowacji poprzez zajęcie Zaolzia w 1938 roku, kolaborowała z nazistami, a polski ambasador w III Rzeszy Józef Lipski był według Putina "bydlakiem i antysemicką świnią".

Czytaj także: 

Błaszczak: Oczekiwalibyśmy wsparcia od opozycji

Macierewicz: Tusk milczał. Prowadził tajne rozmowy z Putinem

Oświadczenie w tej sprawie wydał premier Mateusz Morawiecki. "Prezydent Putin wielokrotnie kłamał na temat Polski. Zawsze robił to w pełni świadomie. Zwykle dzieje się to w sytuacji, gdy władza w Moskwie czuje międzynarodową presję związaną ze swoimi działaniami" - napisał szef polskiego rządu.

- Trudno znaleźć w ostatnich miesiącach jakiegokolwiek wystąpienie polityka w Europie, które w sensie historycznym byłoby tak mocne jak te, które wczoraj opublikował premier Morawiecki - ocenił w rozmowie z Polsat News Adam Bielan.

Zdaniem europosła PiS, ataki prezydenta Rosji są reakcją na sukcesy polskiej dyplomacji. - Parlament Europejski z inicjatywy partii Europejskich Konserwatystów i Reformatorów przyjął uchwałę historyczną, w której przyznał, że pakt Stalin-Hitler walnie przyczynił się do wybuchu II wojny światowej i jednocześnie przyznał, że reżim komunistyczny ma na swoim koncie równie dużo, albo i więcej ofiar, co totalitaryzm nazistowski i oba te totalitaryzmy powinny być potępione - powiedział.

Bielan pytany był również o to, kiedy głos w tej sprawie zabierze prezydent Andrzej Duda. - W tego rodzaju stosunkach dyplomatycznych nie musimy reagować z dnia na dzień. Mamy w Europie okres świąteczno-noworoczny - odpowiedział.

- Jestem przekonany, że zaraz po przerwie, która w Polsce kończy się po 6 stycznia, prezydent zabierze głos - dodał.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA