fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Macierewicz: Posłanka Razem szefową komisji rodziny? To trzeba wyjaśnić

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
- Też jestem zdziwiony - powiedział marszałek senior Sejmu Antoni Macierewicz, komentując wybór Magdaleny Biejat z partii Razem na szefową Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Magdalena Biejat rywalizowała o stanowisko z przedstawicielem Konfederacji Grzegorzem Braunem. Posłance Razem krytycy przypominają przy tej okazji wypowiedź, w której mówiła o aborcji: „O ile mi wiadomo, płody nie są obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej, ponieważ nie dostają ani PESEL-u, ani dowodu osobistego, natomiast my się zgadzamy na lewicy, że powinno być dopuszczone przerywanie ciąży do 12 tygodnia bez żadnych warunków”.

W piątek swoje oświadczenie w tej sprawie wydała Anita Czerwińska, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości. „Funkcja przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny dla przedstawicielki Lewicy wynika z obowiązujących w Sejmie parytetów” - wyjaśniła na Twitterze.

Dowiedz się więcej: Rzeczniczka PiS: Nie dopuścimy, by Komisja Rodziny stała się miejscem ideologicznych wojen lewicowych

„Wszystkim zaniepokojonym przypominam, że Prawo i Sprawiedliwość ma w komisji większość. O harmonogramie prac decyduje prezydium. Na pewno nie dopuścimy, by komisja stała się miejscem ideologicznych wojen lewicowych” - zapowiedziała Czerwińska.

Wybór Biejat na szefową komisji komentował w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz. - Nie wiem, jak do tego wyboru doszło. Nie znam szczegółów, ale mam nadzieje, że je poznam. Też jestem zdziwiony - powiedział były minister obrony.

- Na pewno trzeba to wyjaśnić - zapowiedział marszałek senior Sejmu. - Sprawa ochrony życia i rodziny jest fundamentem naszego programu - podkreślił Macierewicz.

Poseł PiS skomentował też wybór Włodzimierza Czarzastego na stanowisko wicemarszałka Sejmu. - Można powiedzieć, że nie mieliśmy pola manewru, cokolwiek myśleć o panu przewodniczącym - tłumaczył.

- Jest zasada, że każdy klub parlamentarny ma swojego przedstawiciela - zwrócił uwagę, podkreślając, że w tym przypadku kwestie różnic politycznych nie powinny mieć znaczenia.

Źródło: rp.pl/ PR24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA