fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Kaczyński nie przesądza wygranej. "Potrzebna mobilizacja"

Fotorzepa / Roman Bosiacki
- Jest potrzebna ogromna mobilizacja, żeby wygrać te wybory - powiedział po konwencji programowej PiS w Katowicach prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński. W rozmowie z TVP Info dodał, że w najbliższym czasie PiS ma zamiar "intensyfikować kontakty ze społeczeństwem".

W Katowicach odbyła się trzydniowa konwencja Zjednoczonej Prawicy, którą politycy PiS określali jako "mrowisko pomysłów".

- Uzyskano bardzo wiele podczas tego spotkania, ale jeszcze jest potrzebna pewna weryfikacja i zróżnicowanie, uporządkowanie i hierarchizacja tych wszystkich planów - ocenił w TVP Info prezes PiS Jarosław Kaczyński. Pytany o plany swej formacji na najbliższe tygodnie, odrzekł, że PiS chce intensyfikować kontakty ze społeczeństwem i z nim rozmawiać.

- Idziemy w kraj - zadeklarował Kaczyński zastrzegając, iż nie chce odkrywać wszystkich kart, ale że "to będzie taka specyficzna formuła".

Prezes PiS mówił, że nie jest przesądzone, iż Zjednoczona Prawica osiągnie jesienią sukces wyborczy. - Jest potrzebna ogromna mobilizacja, żeby wygrać te wybory - podkreślił.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, ugrupowania tworzące Zjednoczoną Prawicę różnią się miedzy sobą. - Gdyby nie było różnic, nie byłoby trzech formacji, tylko jedna - ocenił były premier. - Te różnice w żadnym razie nie powodują niczego, co by osłabiało tempo zmian w naszym kraju - dodał.

Porozumienie Jarosława Gowina określił mianem "formacji w niemałej mierze liberalnej". – My liberałami akurat nie jesteśmy, ale jakoś się porozumiewamy - powiedział Jarosław Kaczyński.

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA