fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Fakt.pl: Antoni Macierewicz kandydatem do Europarlamentu?

Fotorzepa/Jerzy Dudek
Antoni Macierewicz spędza na Nowogrodzkiej całe godziny na rozmowie z prezesem PiS. Kaczyński ma plan: chce, by Macierewicz startował do PE - pisze Fakt.pl.

Według Faktu rozmowy na Nowogrodzkiej nie dotyczą tylko ewentualnego kandydowania byłego szefa MON do PE. Jak pisze dziennik, ich efektem jest zmiana na stanowisku prezesa spółki skarbu państwa Energa SA.

Zaledwie miesiąc po powołaniu na to stanowisko pożegnał się  z nim Arkadiusz Siwko, były bliski współpracownik Antoniego Macierewicza.

Według Faktu to właśnie Siwko byłe jedną z osób obciążających Bartłomieja Misiewicza i innych współpracowników Macierewicza m.in. przed CBA, kontrolujące Polską Grupę Zbrojeniową.

Czytaj także: Jak długo jeszcze trzeba będzie sprzątać po Macierewiczu?

Zwolnienie Arkadiusza Siwko ze stanowiska prezesa Energi, które - jak sugeruje Fakt.pl - Macierewicz miał z błogosławieństwem Kaczyńskiego "dogadać" z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim - miałoby być ukłonem prezesa PiS w stronę byłego szefa MON, wciąż wiceprezesa partii.

Fakt.pl, powołując się na swoich informatorów pisze, że wszystko to ma na celu namówienie Antoniego Macierewicza do startu w wyborach do Europarlamentu.

-  Chodzi o to, by w kampanii do parlamentu nie musieć już nikogo chować a pokazać, że Macierewicz i wielu innych „zużytych” działaczy nie kandyduje do Sejmu ani Senatu - cytuje swojego rozmówcę Fakt.pl.

Źródło: Fakt.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA