fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Krystyjna Pawłowicz: Konstytucja zakazuje islamizacji Polski

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Krystyna Pawłowicz na Facebooku przekonuje, że UE nie może zmusić Polski do przyjmowania uchodźców, ponieważ żadne państwo Unii nie zrzekło się suwerenności nad swoim terytorium.

"Niemcy zaprosiły i ciągle przyjmują Afrykę i Azję - ich problem skoro chcą islamizować swe terytoria" - pisze Pawłowicz. I podkreśla, że (pisownia oryginalna) "żadne państwo członkowskie NIE ZRZEKŁO SIĘ w nich SUWERENNOŚCI NAD SWYM TERYTORIUM i SAMO DECYDUJE, KOGO DO SIEBIE PRZYJĄĆ".

Następnie Pawłowicz podkreśla, że konstytucja Rzeczypospolitej "zakazuje islamizacji swego państwa Polakom". 

Powołuje się przy tym na preambułę konstytucji, która powołuje się na "kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu".

Posłanka PiS zarzuca następnie byłej premier Ewie Kopacz, że ta "nie czytała polskiej konstytucji, traktatów unijnych zresztą też nie, i podpisywała wszystko, co Unia jej podsunęła" (chodzi o zobowiązanie Polski do przyjęcia pewnej liczby uchodźców w ramach ich relokacji na terytorium UE - red.).

Według Pawłowicz było to "płacenie za przyszłą unijną fuchę" Donalda Tuska.

W związku z tym - jak konkluduje Pawłowicz - Kopacz "swymi niekonstytucyjnymi, bezprawnymi, migranckimi decyzjami i zgodami złamała konstytucję polską, narażając nasze chrześcijańskie państwo i jego kulturę na zbrodnię islamizacji i rugowanie chrześcijaństwa i narodowych polskich tradycji".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA