fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Jarosław Kaczyński: Donald Tusk to kandydat Angeli Merkel

Jarosław Kaczyński
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Jarosław Kaczyński komentował w rozmowie z "Gazetą Polską" ubieganie się Donalda Tuska o fotel szefa Rady Europejskiej. Zdaniem prezesa PiS były premier jest niemieckim kandydatem.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu tygodnikowi "Gazeta Polska". Na pytanie, czyim kandydatem w wyborach na szefa Rady Europejskiej jest Donald Tusk, odpowiedział: Angeli Merkel. Jest niemieckim kandydatem.

Wcześniej Kaczyński krytycznie ocenił trwającą kadencję szefa Rady Europejskiej. - Tusk łamie elementarne zasady Unii Europejskiej - powiedział prezes PiS. Podkreślił, że przedstawiciel władzy UE w żadnym razie nie powinien łamać "zasady neutralności, jeśli chodzi o wewnętrzne stosunki w państwach UE". Jak dodał, Tusk wprost popiera opozycję, która sama siebie nazywa totalną i "która jednocześnie nie ukrywa, że chciałaby obalić rząd metodami pozakonstytucyjnymi, w istocie antypaństwowymi".

Wczoraj polskie MSZ zgłosiło kandydaturę Jacka Saryusz-Wolskiego na przewodniczącego Rady Europejskiej. 68-letni Saryusz-Wolski zasiada w Parlamencie Europejskim nieprzerwanie od 2004 roku. Jest wiceprzewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej, do której należą centroprawicowe ugrupowania z państw Europy, w tym PO i PSL. Do połowy listopada 2016 roku był także wiceprzewodniczącym frakcji EPL w europarlamencie.

Po komunikacie MSZ zarząd Platformy Obywatelskiej na wniosek przewodniczącego partii Grzegorza Schetyny zdecydował o wykluczeniu Jacka Saryusz-Wolskiego z jej szeregów.

Źródło: Gazeta Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA