Reklama
Rozwiń
Reklama

Wigilia i Wielki Piątek dniami wolnymi od pracy - poselski projekt ustawy w Sejmie

Posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego-Unii Europejskich Demokratów zaproponowali, by wprowadzić dzień wolny od pracy w Wielki Piątek oraz Wigilię Bożego Narodzenia - informuje portal tvn24bis.pl.

Aktualizacja: 11.12.2018 12:54 Publikacja: 11.12.2018 12:45

Wigilia i Wielki Piątek dniami wolnymi od pracy - poselski projekt ustawy w Sejmie

Foto: Adobe Stock

mat

W uzasadnieniu do projektu, który właśnie wpłynął do Sejmu posłowie argumentują, że "Wigilia Bożego Narodzenia jest ustawowo dniem wolnym od pracy w Bułgarii, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Irlandii, Litwie, Łotwie, Słowacji, oraz na We?grzech".

Natomiast "drugi dzień Triduum Paschalnego (Wielki Piątek - red.) jest dniem ustawowo wolnym od pracy w 15 pan?stwach członkowskich Unii Europejskiej, tego dnia nie pracują: Austriacy, Brytyjczycy, Bułgarzy, Cypryjczycy, Duńczycy, Estończycy, Finowie, Hiszpanie, Holendrzy, Łotysze, Maltańczycy, Niemcy, Portugalczycy, Słowacy, Szwedzi".

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Prawo karne
Gwałt i zabójstwo młodej Białorusinki w centrum stolicy. Dorian S. usłyszał wyrok
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Nieruchomości
Można już składać wnioski o bon ciepłowniczy. Ile wynosi i komu przysługuje?
Sądy i trybunały
Minister Żurek reaguje na decyzję SN. Sędzia Iwaniec odsunięty od orzekania
Nieruchomości
Co może zrobić KOWR, by odzyskać działkę pod CPK?
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Nieruchomości
Rząd kończy z patologiami w spółdzielniach mieszkaniowych. Oto, co chce zmienić
Reklama
Reklama