fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Porozumienie

Wypij i Maksymowicz grożą opuszczeniem klubu PiS

Tv.rp.pl
Dwóch posłów Porozumienia, Michał Wypij i Wojciech Maksymowicz, grożą, że jeśli Warmia i Mazury nie otrzymają dodatkowych funduszy na przetrwanie zaostrzonych w tym regionie restrykcji, opuszczą klub Prawa i Sprawiedliwości.

Rząd ogłosił, że w związku z wyjątkowo licznymi zakażeniami koronawirusem na Warmii i Mazurach, od 27 lutego w tym regionie obowiązują zaostrzone restrykcje - zamknięte są galeria handlowe,  kina, hotele, wszystkie szkoły przeszły na nauczanie zdalne.

Jeszcze 26 lutego poseł Porozumienia Michał Wypij informował w mediach społecznościowych, że dzięki szybkim działaniom Jarosława Gowina region ten, podobnie jak regiony górskie, otrzyma dodatkowe wsparcie w kwocie 300 mln zł.

Zarówno rząd, jak i Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, którym kieruje Gowin, odcięli się od tego pomysłu i dodatkowych pieniędzy dla Warmii i Mazur nie ma.

Wojciech Maksymowicz i Michał Wypij, którzy dostali się do Sejmu z woj. warmińsko-mazurskiego, zagrozili, że jeśli pieniądze dla regionu się nie znajdą - opuszczą  klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości. Ta informacja miała już trafić do Jarosława Kaczyńskiego.

Obaj zapowiadają, że będą "twardo walczyć" o fundusze dla swojego regionu.

Źródło: Interia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA