fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polskie Stronnictwo Ludowe

Kamiński: Na co Kaczyński się zgodził podpisując traktat lizboński?

tv.rp.pl
- Rząd polski prowadzi politykę, która nie wynika z żadnych doraźnych potrzeb narodu, tylko jest spełnianiem pewnego ideologicznego "widzimisię" przywódców partii Prawo i Sprawiedliwość - mówił w PSL senator PSL-UED Michał Kamiński.

Kamiński na antenie polemizował z Bartoszem Kownackim z PiS, na słowa Kownackiego. Ten ostatni mówił, że wśród opozycji dominuje myślenie iż "wszytko, co zagraniczne, jest lepsze" i stąd bierze się skłonność do krytykowania działań polskiego rządu.

Przekonywał też, że decyzja KE o wystąpieniu do TSUE o zawieszenie funkcjonowania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego dotyczy "zasadniczej kwestii w jakim zakresie polski parlament ma swoje suwerenne kompetencje, a w jakim zakresie z tych kompetencji zrezygnowaliśmy wstępując do Unii Europejskiej i może za nas decydować Komisja Europejska, TSUE, jakakolwiek inna instytucja międzynarodowa".

W odpowiedzi Kamiński radził Kownackiemu, by ten spytał się Jarosława Kaczyńskiego na co prezes PiS "zgodził się jako premier podpisując traktat lizboński".

- My już bardzo dużą część naszych kompetencji narodowych, m.in. dotyczących oceny praworządności, oddaliśmy podpisując traktat akcesyjny do Unii Europejskiej - dodał senator opozycji.

Kamiński ubolewał też, że w czasie, gdy - w związku z sytuacją międzynarodową i "silną agresją Rosji przeciw Polsce", Polska potrzebuje sojuszników - rząd "prowadzi walkę z niezależnymi sądami, wiedząc doskonale że to się musi skończyć konfliktem z Unią Europejską".

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA