fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polskie Stronnictwo Ludowe

PSL w sobotę w centrum Polski

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Nie można oficjalnie powiedzieć, że to kampania dopóki prezydent Andrzej Duda oficjalnie jej nie ogłosi. Ale najbliższy weekend będzie wyglądał jak starcie o Sejm. PSL stawia na nietypową lokalizację. Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ma wygłosić przemówienie polityczne w miejscowości Piątek (woj. łódzkie). To miejscowość, która leży w geometrycznym centrum Polski.

Kosiniak-Kamysz ma mówić o budowie politycznego centrum. PSL-Koalicja Polska, blok który tworzą ludowcy ma być właśnie w centrum - pomiędzy "radykałami z prawa" (jak mówi Kosiniak-Kamysz) a "radykałami z lewa". To oznacza jednak, że PSL chce sięgnąć bezpośrednio po część elektoratu Platformy Obywatelskiej. Transfery do klubu PSL-Koalicji Polskiej polityków jak Marek Biernacki czy wcześniej Jan Filip Libicki mają to umożliwić. Jednocześnie PSL musi odbudować wiarygodność w swoim rdzeniowym elektoracie i zmobiliować tych wyborców, którzy 26 maja zostali w domach. Politycy PSL liczą, że uda się to wszystko między innymi dzięki osobistej popularności samego lidera PSL, Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Ale ludowcy w sobotę będą spoglądać nie tylko na miejscowość Piątek. W trakcie swojego kampanijnego objazdu po Małopolsce lider Platformy, Grzegorz Schetyna odwiedzi Wierzchosławice. O 15:30 ma złożyć wieniec na grobie Wincetego Witosa. Platforma w swoim przesłaniu od kilkudziesięciu godzin podkreśla, że to z winy ludowców rozpadła się Koalicja Europejska.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA