Reklama
Rozwiń

Kosiniak-Kamysz: PSL proponuje dwa bloki dla opozycji

- Nie idziemy pokonać wyborców PiS, idziemy ich przekonać, że inna Polska jest możliwa - powiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Aktualizacja: 06.07.2019 15:11 Publikacja: 06.07.2019 11:03

Władysław Kosiniak-Kamysz

Władysław Kosiniak-Kamysz

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Wczoraj Naczelny Komitet Wykonawczy PSL dyskutował o formule startu w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Czytaj także: Władysław Kosiniak-Kamysz: Zapraszamy PO do Koalicji Polskiej

- Nie wyobrażam sobie koalicji od Wiosny do PSL-u - powiedział prezes Władysław Kosiniak-Kamysz. 

- Powinny być dwa bloki po stronie opozycji: umiarkowanie centrowy i lewicowy. Nie wyobrażam sobie koalicji z ugrupowaniami lewicowymi. Zapraszamy do budowy Koalicji Polskiej, do budowy umiarkowanego centrum- dodał.

- Jesteśmy otwarci na wszystkie środowiska, które podzielają naszą ideę, nasze wartości i nasz program. Będziemy dalej z nimi rozmawiać, kolejne osoby będą przychodzić pewnie w najbliższych dniach do naszej koalicji - powiedział także.

- Nie szukam zła w drugim człowieku, tylko szukam dobra, to nas różni od prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego -  odpowiedział Kosiniak-Kamysz pytany o słowa Jarosława Kaczyńskiego z konwencji PiS.

- Krzysztof Hetman został szefem sztabu wyborczego PSL, Adam Jarubas szefem Rady Programowej, a Piotr Zgorzelski będzie koordynować listy wyborcze - poinformował także Władysław Kosiniak-Kamysz

 

Polityka
Rekonstrukcja rządu. Rośnie napięcie przed kolejnym spotkaniem liderów
Polityka
Wracają kontrole na granicach z Niemcami i Litwą. Co o tym sądzą Polacy? Wyniki sondażu
Polityka
Nowy szef BBN wybrany. Prezydent elekt Karol Nawrocki ujawnił nazwisko
Polityka
Łoboda: Wybory pokazały, że ludzie są zmęczeni tarciami i kłótniami w koalicji
Polityka
Granica w politycznym ogniu. To już start kampanii do Sejmu w 2027 roku