fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Janusz Lewandowski: PiS skazuje kraj na samotność

Janusz Lewandowski
rp.pl
- Dziwi mnie, że ludzie którzy są specami od dekomunizacji, mówią obecnie językiem Gomułki - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Janusz Lewandowski, europoseł PO.

Polityk wypowiedział się na temat rezolucji Parlamentu Europejskiego dotyczącej Polski oraz o poczynaniach polityków PiS. - Widzimy już konsekwencje owej rezolucji, uznano że nasz kraj narusza zasady państwa prawa. Rząd PiS-u postawił prymusa na oślej ławce. Marsz Niepodległości dodał jeszcze swoje i wpłynął na opinie za granicą - powiedział Lewandowski.

Polityk przypomniał, że istnieje wiele nierozwiązanych problemów w Polsce. - Bez Trybunału Konstytucyjnego nie mamy praworządności, taki Sejm jak teraz, działał w PRL-u. Dziwi mnie, że ludzie którzy są specami od dekomunizacji mówią obecnie językiem Gomułki. Rząd PiS-u skazuje nas na samotność – dodał.

Lewandowski ocenił, że władze UE mogą nałożyć sankcje na nasz kraj. - Uważam, że będą sankcje dla Polski, na przykład odbierze się głos parlamentarzystom w ważnych kwestiach. Platforma nie będzie głosowała za sankcjami dla Polski. Nie powinniśmy być za takimi rozwiązaniami, trzeba jednak pamiętać, że za pomocą UE nie rozwiążemy problemów z praworządnością – zapowiedział.

- Pani premier Beata Szydło namawiała nas, żeby sprawy polskie załatwiać w kraju, a w tym czasie wiedziała, że wszyscy posłowie PE otrzymali paszkwil PiS szkalujący polityków. Premier i prezydent Andrzej Duda mają dorobek wystąpień politycznych za granicą i nie jest to dorobek pozytywny. Dopiero teraz odkrywamy wielkie zasoby ich występów, PiS dowoził kłamstwa do UE, m.in. kłamstwo o zamachu smoleńskim – ocenił.

Jacek Nizinkiewicz zapytał europosła o domniemane słowa prezydenta Andrzeja Dudy o Antonim Macierewiczu jakoby minister stosował metody komunistyczne wobec oficerów. - Spór pomiędzy szefem MON a prezydentem podważa naszą wiarygodność w NATO, jest to kolejny etap osamotnienia Polski. To bardzo niebezpieczne z punktu widzenia obronności Polski – przestrzegł.

- Słyszałem głosy wśród osób ze środowisk europejskich, że przyjęcie Polski do struktur UE było błędem – powiedział.

Europoseł ocenił także obchodzenie Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. - Nie jest prawdą, że w Marszu Niepodległości maszerowało ok 60 tys. neofaszystów, niestety poszedł w świat zły wizerunek kraju - ocenił.

Polityk krytykował także fałszywą wypowiedź Guy'a Verhofstadt'a na temat osób biorących udział w patriotycznej manifestacji. Zapytany o wspólny marsz 11 listopada 2018 r., pod patronatem prezydenta odparł, że wszyscy powinni się do niego przyłączyć. - Ja wziąłbym udział w takim marszu – dodał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA