fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Dżihadyści się niechcący wysadzili

AFP
Pas szahida zadziałał nie wtedy, kiedy terroryści z tzw. Państwa Islamskiego planowali. Wybuchł podczas spotkania irackich dżihadystów, zginęło 16 z nich, w tym ważne figury.

Tak przynajmniej twierdzi lokalna iracka telewizja, na którą powołuje się portal Al-Masdar News. Do nieoczekiwanego wybuchu doszło podczas środowego spotkania dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego w miejscowości Al-Mahaws, około 50 km na południowy zachód od Kirkuku, dużego miasta na północy Iraku.

Na spotkaniu dżihadyści omawiali plany ataku na siły irackie. Część uczestników była już tak bardzo gotowa do operacji, że mieli na sobie pasy szahida. I jeden z nich, wadliwie skonstruowany, wybuchł. Zginęło 16 terrorystów, a drugie tyle jest rannych. Nie jest jasne, czy zabici zostaną potraktowani jak męczennicy, ich śmierć nie pociągnęła za sobą śmierci wrogów.

Tzw. Państwo Islamskie jest w Iraku coraz słabsze. Panuje jeszcze nad jednym dużym miastem, Mosulem, do którego odbicia szykują się siły irackie, wspierane przez Kurdów i zachodnich sojuszników.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA