fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Spotkanie Dudy i Trzaskowskiego. Prezydent: Spokojna rozmowa

Jakub Szymczuk / Kancelaria Prezydenta
Prezydent Andrzej Duda spotkał się ze swym kontrkandydatem z drugiej tury wyborów prezydenckich, prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim (PO).

W czasie wieczoru wyborczego w Pułtusku po ogłoszeniu wstępnych sondażowych wyników drugiej tury wyborów prezydenckich prezydent Andrzej Duda zaprosił swego kontrkandydata, wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego na spotkanie do Pałacu Prezydenckiego.

Prezydent zaproponował, by spotkanie odbyło się tego samego dnia o godz. 23:00. Kandydat Koalicji Obywatelskiej odparł na Twitterze, że spotkanie to dobry pomysł, ale "najodpowiedniejszym momentem wydaje się czas zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów przez PKW".

Do spotkania doszło w czwartek w Pałacu Prezydenckim, 2,5 tygodnia po drugiej turze.

Po rozmowie z Rafałem Trzaskowskim Andrzej Duda wyraził zadowolenie, że prezydent Warszawy przyjął zaproszenie.

Mówił, że rozmówcy wystąpili w swoich rolach. - Rozmawialiśmy o obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego - poinformował dodając, że poruszono także "wiele spraw merytorycznych". - To była spokojna rozmowa, spokojne spotkanie - mówił prezydent. Zaznaczył, że rozmowa dotyczyła także przyszłości Polski.

Przed spotkaniem Trzaskowski zapowiadał, że jego wizyta nie będzie kurtuazyjna. - Cieszę się, że to spotkanie miało charakter merytoryczny, że mogłem przedstawić panu prezydentowi swój punkt widzenia - oświadczył po spotkaniu. Dodał, że rozmowa odbyła się w cztery oczy.

Wiceprzewodniczący PO mówił, że rozmawiano o kampanii wyborczej, kwestii wolności mediów oraz o samorządach. Poinformował, że przekazał prezydentowi swój projekt przewidujący zwiększenie środków dla samorządów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA