fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Skierowano wniosek o ukaranie wicemarszałka Terleckiego

Fotorzepa, Tomasz Jodłowski
Paweł Zalewski, poseł Koalicji Obywatelskiej złożył do komisji etyki wniosek o ukaranie wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego.

Podczas środowego posiedzenia Sejmu premier Mateusz Morawiecki informował parlamentarzystów o ustaleniach szczytu w Brukseli. Po wypowiedzi szefa rządu pytania mogli zadawać posłowie. 

Paweł Zalewski z Koalicji Obywatelskiej pytał premiera o weto w sprawie systemu praworządności. Jego zdaniem Morawiecki kłamał, mówiąc o "udziale Rady Europejskiej w tym systemie". W czasie wypowiedzi Zalewskiego z sali plenarnej padły słowa "puknij się w czoło". Miał je wypowiedzieć wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Zalewski zaapelował do prowadzącej obrady Małgorzaty Gosiewskiej o reakcję. Wicemarszałek odpowiedziała, że poseł może złożyć w tej sprawie wniosek do Komisji Etyki Poselskiej.

"Wczorajsze zachowanie Marszałka Terleckiego obraża nie tylko mnie, moich wyborców, ale przede wszystkim polski parlamentaryzm. Dlatego dziś - zdecydowałem się na wystosowanie skargi i wniosku o ukaranie Pana Ryszarda Terleckiego, przez Sejmową Komisję Etyki" - zapowiedział w czwartek Zalewski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA