fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Królowa Elżbieta II zgadza się na "okres przejściowy" dla księcia Harry'ego i Meghan

AFP
Królowa Elżbieta II zgodziła się na "okres przejściowy", w którym książę i księżna Sussex, Harry i Meghan, będą spędzali czas w Kanadzie i Wielkiej Brytanii - wynika z oświadczenia Pałacu Buckingham.

W ubiegłym tygodniu Harry i Meghan w oświadczeniu opublikowanym na Instagramie poinformowali, że mają zamiar wycofać się ze zobowiązań wynikających z ich dotychczasowej, eksponowanej roli w rodzinie królewskiej. Para ogłosiła chęć uzyskania niezależności finansowej i spędzania czasu poza Wielką Brytanią.

W poniedziałek w prywatnej rezydencji Elżbiety II w Sandringham odbyło się poświęcone sprawie Harry'ego i Meghan spotkanie najważniejszych członków rodziny królewskiej. Wzięli w nim udział, poza królową i Harrym, także ojciec i brat księcia - książę Walii Karol i książę Cambridge William. Przebywająca w Kanadzie księżna Meghan miała brać udział w rozmowach za pośrednictwem telefonu.

Po zakończeniu rozmów Pałac Buckingham wydał oświadczenie.

"Dziś moja rodzina odbyła bardzo konstruktywną rozmowę o przyszłości mego wnuka i jego rodziny" - powiedziała cytowana w komunikacie Elżbieta II. "Moja rodzina i ja całkowicie popieramy chęć Harry'ego i Meghan do rozpoczęcia nowego życia młodej rodziny" - dodała monarchini.

Zastrzegając, iż wolałaby, by książę i księżna Sussex wykonywali obowiązki członków rodziny królewskiej w pełnym wymiarze czasowym królowa oświadczyła, że szanuje i rozumie pragnienie pary, która chce wieść "bardziej niezależne życie".

Brytyjska królowa poinformowała, że Harry i Meghan jasno dali do zrozumienia, że w nowym życiu nie chcą być zależni od środków publicznych.

Dodała, że dla jej rodziny to "skomplikowane kwestie" i że nie wszystko zostało jeszcze w tej sprawie zrobione. "Jednak poprosiłam, by ostateczne decyzje zostały ustalone w ciągu najbliższych dni" - zadeklarowała królowa.

AFP

Czytaj także:
Książę Harry i Meghan rozczarowali Elżbietę II

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle, amerykańskiej aktorki, odbył się w maju 2018 r. Syn pary, Archie, urodził się w maju 2019 r.

W 2019 r. książę i księżna Sussex w wyemitowanym przez telewizję ITV dokumencie przyznali, że z trudem mierzą się z zainteresowaniem ze strony brytyjskich tabloidów.

Źródło: BBC, Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA