fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Borowski: Prezydent już się nie czuje Europejczykiem

rp.pl
Nierespektowanie wyroków Trybunału Sprawiedliwości UE, wysyłanie Komisji Weneckiej do Muzeum Żołnierzy Wyklętych, mówienie, że to co robią, to jest parodia, że to są jakieś pyszałki, to wszystko oznacza, że pan prezydent Europejczykiem już się nie czuje - mówił w TVN24 senator PO Marek Borowski.

Marek Borowski w "Faktach po Faktach" komentował ostatnie wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy dotyczące środowiska sędziowskiego i reform wymiaru sprawiedliwości prowadzonych przez Zjednoczoną Prawicę.

Duda mówił m.in. podczas spotkania z wyborcami w Zwoleniu o raporcie Komisji Weneckiej, krytycznym wobec tzw. ustawy kagańcowej. Prezydent, wspominając o raporcie, stwierdził: "Nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce i jak mają być prowadzone polskie sprawy".

Według Marka Borowskiego prezydent wypowiadając się w ten sposób "gra na najniższych instynktach".

To jest granie na najniższych instynktach: "obcy nas atakują" a prezydent, widząc, że nieco spadają jego notowania w sondażach, szuka sojuszników. Niestety, szuka ich w Konfederacji - stwierdził Borowski, oceniając, że elektorat tego ugrupowania jest w dużej mierze antyunijny.

- Nierespektowanie wyroków Trybunału Sprawiedliwości UE, wysyłanie Komisji Weneckiej do Muzeum Żołnierzy Wyklętych, mówienie, że to co robią, to jest parodia, że to są jakieś pyszałki, to wszystko oznacza, że pan prezydent Europejczykiem już się nie czuje - mówił Borowski.

Polityk PO uważa, że "zaplecze" Andrzeja Dudy będzie próbowało strywializować hasła o polexicie, ale będą temu przeczyć fakty. Borowski przewiduje, że nastąpią kolejne starcia z organami UE - "gdzie jesteśmy na straconej pozycji" -  i nasilenie untyunijnej retoryki.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA