fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Duda: Nie będą nam narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce

Andrzej Duda
Fotorzepa/Marian Zubrzycki
- Nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce i jak mają być prowadzone polskie sprawy - tak Prezydent RP Andrzej Duda odniósł się do krytyki Komisji Weneckiej projektu przepisów dot. wymiaru sprawiedliwości na spotkaniu z mieszkańcami Zwolenia.

Prezydent podkreślił, że Polakom próbuje się odebrać na wszelkie sposoby prawo do posiadania dobrego wymiaru sprawiedliwości i do jego naprawy.

- Nie pozwólmy na to, by inni decydowali za nas. My Polacy mamy prawo sami decydować o sobie i swoich prawach. Po to walczyliśmy o demokrację - mówił w emocjonalnym wystąpieniu Prezydent.

- Nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce i jak mają być prowadzone polskie sprawy - dodał Andrzej Duda.

Przypomnijmy, że w piątek Senat odrzucił projekt nowelizacji ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych i ustawy o Sądzie Najwyższym oraz niektórych innych ustaw autorstwa PiS.

Z kolei w czwartek projekt skrytykowała Komisja Wenecka, która stwierdziła m.in., że "niektóre z poprawek mogą być postrzegane jako dalsze podważanie niezależności sądownictwa w Polsce".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA