fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Radio Zet: 5 tysięcy za oczernienie marszałka Senatu

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki
Fotorzepa, Robert Gardziński
Łapówkę w zamian za fałszywe oskarżenie marszałka Tomasza Grodzkiego o korupcję zaproponowano byłemu pacjentowi profesora - informuje Radio ZET.

W zamian za podpis pod fałszywym oświadczeniem, w którym pacjent miał napisać, że prof. Grodzki chciał pieniędzy za przeprowadzenie operacji, jego były pacjent miał otrzymać 5 tysięcy złotych. Taką propozycję miał złożyć mu nieznajomy mężczyzna, który odwiedził go w domu, przedstawiając się, jako pracownik szpitala, w którym przeprowadzono operację.

Tadeusz Staszczyk osiem lat temu przeszedł operację wycięcia nowotworu. Jego przypadek był bardzo ciężki i nikt nie chciał podjąć się operacji. Życie uratował mu prof. Tomasz Grodzki i od tamtej pory pacjent jest pod opieką szczecińskiego szpitala.

Gdy odwiedził go mężczyzna, który przedstawił się, jako wysłannik szpitala, pacjent wpuścił go do domu. Wtedy usłyszał propozycję, by napisał pismo, że prof. Grodzki zażądał od niego pieniędzy za przyjęcie do szpitala. Gość wyciągnął portfel pełen pieniędzy. Pacjent bardzo się zdenerwował i wyrzucił niechcianego gościa z domu. Następnie skontaktował się ze szpitalem, a potem z samym profesorem Grodzkim.

Pacjent zdecydował się upublicznić próbę przekupstwa za pośrednictwem Radia ZET.Marszałek Senatu poinformował, że przed południem zawiadomi o sprawie Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Źródło: Radio ZET
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA