fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Marcin Kierwiński: Można mieć wrażenie, że Australię zostawiono samą sobie

tv.rp.pl
- Każda osoba, która mówiła, że zmiany klimatyczne nas nie dotyczą i nie musimy troszczyć się o środowisko naturalne, powinna dziś popatrzeć na zdjęcia z Australii i zastanowić się nad tym - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE poseł Koalicji Obywatelskiej, Marcin Kierwiński.

Dzień dobry, Zuzanna Dąbrowska, #RZECZoPOLITYCE. Moim gościem jest poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński.

Dzień dobry, dzień dobry państwu.

Czy widział pan zdjęcia płonącej Australii?

Tak, wygląda to koszmarnie i bardzo bardzo smutno. Ale powinno być to teraz memento dla tych wszystkich, którzy mówią, ze zmiany klimatyczne nas nie dotyczą, że nie musimy troszczyć się o środowisko naturalne. Każda z tych osób powinna dziś popatrzeć na te zdjęcia i zastanowić się nad tym, co robiła i mówiła.

Ale zanim przyjdzie czas refleksji, trzeba ugasić ten pożar. Czy świat, Polska, robi wszystko, aby Australii pomóc? Czy słyszał pan jakieś oświadczenie naszych władz czy jakichkolwiek polityków na ten temat?

Ja w ogóle ostatnio mało słyszę oświadczeń naszych władz, rządu czy prezydenta na tematy ważne. Ważne i z perspektywy polskiej polityki zagranicznej i z perspektywy ogólnoświatowej. Ale rzeczywiście można mieć takie wrażenie, że Australia została zostawiona sama sobie, że to oddzielny kontynent, że jakoś to będzie, że dzielą nas tysiące kilometrów odległości. Nie mówię, że tylko Polska, ale i kraje europejskie, Ameryka.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA