fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Karczewski o powrocie flag UE do Senatu: Hucpa

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Bawi mnie ta hucpa - napisał na Twitterze były marszałek, a obecnie wicemarszałek Senatu, komentując decyzję swojego następcy Tomasza Grodzkiego dotyczącą powrotu flag Unii Europejskiej.

Grodzki został wybrany marszałkiem podczas pierwszego posiedzenia Senatu stosunkiem głosów 51:48. Od głosowania wstrzymała się Lidia Staroń, senator niezależna. Argumentowała, że pragnie pozostać niezależna, a "jej partią są ludzie"

Marszałek Karczewski stwierdził, że poinformowała go o swojej decyzji, a on sam przyjął decyzję "z pokorą".

Jedną z pierwszych decyzji nowo wybranego marszałka Senatu, Tomasza Grodzkiego z PO, było przywrócenie do Senatu flag Unii Europejskiej.

"Drobny gest powrotu do normalności - i do rodziny cywilizacji zachodniej" - napisał Grodzki.

Decyzję nowego marszałka skomentował jego poprzednik na antenie Polsat News.

Karczewski przekonywał, że flagi UE cały czas były w Senacie obecne.

- Ja je tam wprowadziłem, jak zostałem marszałkiem - stwierdził.

Z kolei na Twitterze napisał: "Bawi mnie ta hucpa z rzekomym powrotem unijnych flag do Senatu. Przez całą moją kadencję one były tam obecne. Na dowód kilka zdjęć znalezionych w sieci".

Karczewski, obecnie wicemarszałek, stwierdził też, że sam występował na tle biało-czerwonych flag, "ponieważ jesteśmy w polskim Senacie".

Stanisław Karczewski skomentował także słowa Tomasza Grodzkiego, który stwierdził, że "poważnie rozważane" jest wezwanie przed senacką komisja Mariana Banasia, szefa NIK, by wytłumaczył się  ze swoich problemów podatkowych i skarbowych związanych z kamienicą w Krakowie.

Karczewski stwierdził, że Senat w takich sprawach nie ma "żadnych kompetencji", bo szef NIK odpowiada przed marszałkiem Sejmu. - Wiele rzeczy dzieje się w Senacie po raz pierwszy - stwierdził. - Dobrze jest znać przepisy i stosować się do nich

Źródło: rp.pl, Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA