fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Wybory lokalne w USA: 26 zwycięstw muzułmanów

AFP
Spośród 81 muzułmanów startujących w wyborach stanowych i lokalnych, które odbyły się w USA 5 października, 26 wygrało wyścig o stanowiska, o które się ubiegali - podała amerykańska Rada ds. Relacji Amerykańsko-Islamskich (CAIR), a także dwie inne muzułmańskie organizacje w USA - MPower Change i Jetpac.

W 2019 roku w USA łącznie 34 kandydatów-muzułmanów startujących w wyborach odbywających się w tym roku w Stanach, pokonało swoich rywali i zdobyło stanowiska, o które się ubiegali - zauważa turecka Agencja Anatolia. 16 spośród zwycięskich kandydatów to kobiety.

13 spośród zwycięskich we wtorek kandydatów muzułmanów obejmie stanowiska, o które się ubiegali, po raz pierwszy. Pozostali skutecznie ubiegali się o reelekcję.

- Co Amerykanie-muzułmanie robią w czasie nasilania się islamofobii pod rządami ksenofobicznej administracji? Ubiegamy się o stanowiska i wygrywamy - mówi Linda Sarsour, dyrektor MPower Change.

W Wirginii Ghazala Hashimi została pierwszą muzułmanką w historii wybraną do stanowego Senatu. Z kolei Abrar Omeish została pierwszą muzułmanką, która zasiądzie w zarządzie szkół w Fairfax.

Nadia Mohamad została pierwszą muzułmanką i pierwszą Amerykanką somalijskiego pochodzenia wybraną do rady miejskiej w St. Louis Park (Minnesota).

Z kolei Chol Majok, uchodźca z Sudanu Południowego został pierwszym uchodźcą wybranym na urząd publiczny w Syracuse (Nowy Jork).

Źródło: Agencja Anatolia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA