fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Zmarł prof. Waldemar J. Dziak

rp.pl
Nie żyje prof. Waldemar J. Dziak, politolog i specjalista w zakresie problematyki chińskiej i północnokoreańskiej. Miał 67 lat.

Oprócz krajów Dalekiego Wschodu tematem badań prof. Dziaka była problematyka krajów bałkańskich. Kierował również Zakładem Bezpieczeństwa Globalnego i Studiów Strategicznych w Instytucie Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk.

Informację o śmierci przekazała uczelnia Collegium Civitas, z którą prof. Dziak był związany przez wiele lat.

Pod pseudonimem Waldemar Ogiński w latach 1999-2001 prowadził "Rozmowy niekontrolowane" w radiu TOK FM. W 2001 r. był gospodarzem programu publicystycznego "Humory Waldemara Ogińskiego" na antenie TV Puls. Z kolei w latach 2007-2012 – jako Waldemar Jan Ogiński - rozmawiał z politykami w "Salonie politycznym" telewizji Superstacja. Pisywał też w "Rzeczpospolitej".

Politolog był również autorem książek, głównie dotyczących Chin i Korei Północnej. W 2004 r. napisana przez naukowca biografia polityczna Kim Dzong Ila spotkała się z reakcją ze strony władz Korei Północnej. Dożywotnio zabroniły mu wówczas wjazdu na terytorium kraju - pisze Onet.

Prof. Dziak regularnie gościł również w stacjach telewizyjnych i rozgłośniach radiowych jako ekspert od spraw międzynarodowych - szczególnie w ostatnich latach, kiedy prezydent USA Donald Trump zdecydował się zmienić politykę względem Korei Północnej.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA