fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sylwia Spurek opuszcza Wiosnę Biedronia

European Union 2019 - Source : EP/ Fred MARVAUX
"To nie jest Wiosna, do której wstępowałam, ale będę pamiętała tę, do której wstąpiłam" - napisała w mediach społecznościowych europosłanka Sylwia Spurek, informując o wystąpieniu z ugrupowania Roberta Biedronia.

"To nie jest Wiosna, do której wstępowałam, ale będę pamiętała tę, do której wstąpiłam. Jest tam wiele osób, które cenię i liczę na współpracę z nimi" - napisała Spurek na Twitterze.

"Dziś zrezygnowałam z członkostwa w Wiośnie. Będę niezależną posłanką S&D (Postępowy Sojusz Socjalistów i Demokratów - red.) w Parlamencie Europejskim. Wartości, program, cele są bez zmian" - dodała była zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich.

Sylwia Spurek była jedną z trzech przedstawicieli Wiosny w Parlamencie Europejskim, po tym, gdy debiutująca partia uzyskała w wyborach w maju br. 6,06 proc. poparcia. Oprócz niej mandat uzyskali lider partii Robert Biedroń (z Warszawy) oraz Łukasz Kohut (ze Śląska). Na Spurek w okręgu wielkopolskim głosowało ponad 55 tys. wyborców.

Przeczytaj wywiad: Sylwia Spurek: Wolę być nazwana partnerką niż żoną

Sylwia Spurek do marca 2019 roku była zastępcą Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

Jaki twierdzi "Polska Times" pojawiają się komentarze, że Spurek miałaby wystartować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA