Reklama
Rozwiń
Reklama

AP: PiS korzysta z poświęceń poprzednich rządów

Partia rządząca w Polsce, konserwatywne Prawo i Sprawiedliwość, zdobyło najwięcej głosów w wyborach parlamentarnych w niedzielę w głęboko podzielonym społeczeństwie i wygląda na to, według badania exit poll, że zapewniła sobie bezpieczną większość w parlamencie do rządzenia krajem przez kolejne cztery lata.

Aktualizacja: 14.10.2019 05:38 Publikacja: 14.10.2019 05:24

AP: PiS korzysta z poświęceń poprzednich rządów

Foto: AFP

arb

Koalicję Obywatelską AP określa mianem "centrowej i prounijnej". Agencja odnotowuje, że największą partię tworzącą KO jest Platforma Obywatelska rządząca krajem w latach 2007-2015.

"PiS rządzi Polską od 2015 roku, a swoją popularność zawdzięcza społecznemu konserwatyzmowi i hojnym wydatkom socjalnym" - pisze AP.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Zbigniew Ziobro szczerze o swojej chorobie. „To dość zjadliwy i wredny nowotwór”
Polityka
Sondaż: Czy Polska pod rządami Donalda Tuska jest bardziej praworządna?
Polityka
Tomasz Siemoniak: Głównym celem Rosji jest wyrwanie Polski z Zachodu
Polityka
Konfederacja gotowa na współpracę z KO? Szef klubu: Nie wykluczamy współpracy z nikim
Reklama
Reklama