fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Nowa Zelandia: Spiker parlamentu karmił niemowlę podczas posiedzenia

Twitter/Trevor Mallard
Przewodniczący parlamentu Nowej Zelandii Trevor Mallard karmił dziecko jednego z posłów podczas posiedzenie Izby Reprezentantów.

Trevor Mallard na Twitterze pokazał zdjęcie, na którym widać, jak karmi małego chłopca. Do parlamentu z niemowlęciem przyszedł poseł Tamati Coffey.

"Normalnie fotel spikera zajmują urzędnicy, ale dziś pojawił się ze mną VIP. Gratulację dla Tamatiego i Tima w związku z pojawieniem się nowego członka rodziny" - napisał.

Coffey ogłosił narodziny swojego syna, Tutanekaia Smith-Coffeya, w lipcu. Dziecko na świat przyszło dzięki surogatce. Poseł wychowuje syna ze swoim partnerem Timem Smithem.

Wczoraj Coffey wziął udział w debacie pierwszy raz po powrocie z urlopu ojcowskiego. Podczas sesji marszałek Mallard, ojciec trójki dzieci, wcielił się w rolę niani.

- Czuje wsparcie ze strony moich kolegów z Izby - powiedział Coffey. Nowozelandzki parlamentarzysta jest kolejnym posłem, który pochwalił się w pracy swoim dzieckiem. Na podobny krok decydują się politycy na całym świecie.

We wrześniu ubiegłego roku nowozelandzka premier Jacinda Ardern zapisała się w historii, zabierając swoje dziecko na posiedzenie Rady ONZ w Nowym Jorku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA