fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Argentyna: 0,24 proc. poparcia dla neonazisty

Salto en la Noticia Canal Salto [CC BY 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)]
Ultranacjonalistyczny kandydat na prezydenta Argentyny Alejandro Biondini zdobył w prawyborach jedynie 58572 głosów i nie weźmie udziału w październikowych wyborach prezydenckich - odnotowuje izraelska agencja JTA, która zwraca uwagę, że Biondini to polityk neonazistowski i antyizraelski.

Tylko kandydaci, którzy w prawyborach prezydenckich w Argentynie zdobyli co najmniej 1,5 proc. głosów, będą mogli wziąć udział w wyborach prezydenckich, które odbędą się w październiku. Tymczasem Biondini zdobył zaledwie 0,24 proc. głosów.

Biondini w przeszłości mówił o swojej sympatii do Adolfa Hitlera, a w czasie kampanii przed prawyborami zapowiadał, że wydali z kraju izraelskiego ambasadora, jeśli zostanie prezydentem.

"Definiuję siebie jako obrońcę Państwa Palestyńskiego" - pisał w lutym na Twitterze. "Odrzucam kolonialny, ludobójczy syjonizm. Potwierdzam: kiedy będę prezydentem, wydalę ambasadorów brytyjskiego i izraelskiego" - dodał.

Rozpoczynając kampanię Biondini mówił również, że "poinformował DAIA (organizację reprezentującą argentyńskich Żydów), że to jest Argentyna... a nie Izrael".

Prawybory prezydenckie w Argentynie wygrał z 47,65 proc. głosów Alberto Fernandez, który startuje wraz z byłą prezydent kraju, Cristiną Fernandez de Kirchner jako kandydatką na wiceprezydenta.

Obecny prezydent kraju, Mauricio Macri, zdobył 32,08 proc. głosów.

Źródło: JTA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA