fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Polska bliżej ruchu bezwizowego. Podpisano dokument

Embassy of Poland US
Polski ambasador w USA Piotr Wilczek oraz podsekretarz w resorcie bezpieczeństwa narodowego USA Chad F. Wolf podpisali porozumienie o współpracy w zakresie bezpieczeństwa granic i imigracji. To kolejny krok w stronę zniesienia wiz.

"Polska i USA wspólnie zrobiły kolejny krok ku naszemu wspólnemu celowi. Dzięki podpisanej dziś umowie jesteśmy coraz bliżej włączenia Polski do programu ruchu bezwizowego. Działamy dalej!" - napisała na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Wcześniej ambasada USA przypominała, że "wskaźnik odmów (przyznawania) wiz turystyczno-biznesowych (do USA) musi spaść poniżej 3 proc.", aby Polska została objęta ruchem bezwizowym ze Stanami Zjednoczonymi.

Georgette Mosbacher, obecna ambasador USA w Polsce, jako jeden ze swoich celów stawia objęcie Polski ruchem bezwizowym do czasu zakończenia jej misji w Polsce.

Obecnie do programu Visa Waiver włączonych jest 38 państw, w tym 23 członków Unii Europejskiej. O wizy nie muszą ubiegać się obywatele Estonii, Łotwy, Litwy, Węgier, Słowacji i Czech.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA