fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Ruszyła konwencja PiS. Program w sierpniu

Fotorzepa/ Michał Kolanko
W Katowicach ruszyła konwencja PiS i Zjednoczonej Prawicy Myśląc Polska. W trakcie kilkudziesięciu sesji plenarnych i panelu specjalistycznych politycy PiS podsumowują 4 lata rządów i omawiają pomysły na przyszłość.

Nowy program (a raczej aktualizacja programu) pojawi się za kilka tygodni między innymi na podstawie dyskusji w Katowicach. Jak słychać w kuluarach, na sierpień lub przełom sierpnia i września planowana jest kolejna konwencja, tym razem z zestawem postulatów całej Zjednoczonej Prawicy.

Do tej pory odbyły się panele główne z przedstawicielami rządu między innymi o gospodarce, bezpieczeństwie energetycznym i ochronie środowiska oraz kilkanaście paneli specjalistycznych.

W sobotę planowane są wystąpienia liderów partii tworzących Zjednoczoną Prawicę. Czego można się spodziewać? Przede wszystkim pokazania "filozofii" rządzenia obozu władzy. Poza tym można spodziewać się, że zostanie zaprezentowane kilka kluczowych obszarów na kolejne lata, obszarów - jak można usłyszeć - "szczególnego zainteresowania" Zjednoczonej Prawicy. Wystąpią Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro, Jarosław Gowin oraz premier Mateusz Morawiecki i Beata Szydło.

Konwencja PiS potrwa do niedzieli.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA