fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Biedroń pozywa Neumanna w trybie wyborczym

tv.rp.pl
Lider Wiosny Robert Biedroń zapowiedział złożenie pozwu w trybie wyborczym przeciwko Sławomirowi Neumannowi. Powodem są wypowiedzi posła PO o "pedofilii w Słupsku".

Pozew jest konsekwencją utarczki, jaka wywiązała się między Biedroniem a Neumannem na Twitterze.

Biedroń zarzucił Platformie Obywatelskiej, że nie interesowała się problemem pedofilii wśród księży.

"Udowodnijcie wreszcie, co jest ważniejsze dla PO - poparcie Kościoła i kilka pp. w sondażach czy godność ofiar i dobro dzieci?" - pytał Biedroń we wpisie na Twitterze.

Tą samą drogą liderowi Wiosny odpowiedział Sławomir Neumann.

"Robert naprawdę? Ciagle szukasz zaczepki? Nawet w takiej kwestii chcesz dzielić? Może przypomnisz co sam zrobiłeś z aferą pedofilską w Słupsku Ośrodku Kultury?" - pytał Neuman  zamieszczając link do artykułu dotyczącego zatrudnionego w jednym ze słupskich ośrodków kultury instruktora tańca. O tym, że miał molestować podopiecznych dyrektorka ośrodka została zawiadomiona anonimem.

W odpowiedzi Robert Biedroń zapowiedział złożenie pozwu w trybie wyborczym przeciwko Neumannowi. Na konferencji prasowej poinformował, że słowa Neumanna to "insynuacja i nieprawda", a PO, która "przez lata milczała", chce odwrócić uwagę od księży-pedofilów.

- My, Wiosna, i ja szczególnie swoim autorytetem i swoimi działaniami, jesteśmy przykładem, jak rozwiązywać te problemy - mówił Biedroń.

Dodał, że oczekuje wyroku w ciągu 48 godzin, "aby ani żaden Neumann, ani nikt więcej nie kłamał".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA