fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Prezydent Brazylii: Nazizm był ruchem lewicowym

AFP
Przebywający z wizytą w Izraelu prezydent Brazylii Jair Bolsonaro po wizycie w Instytucie Pamięci Męczenników i Bohaterów HolocaustuJad Waszem stwierdził, iż "nie ma wątpliwości" co do tego, że nazizm był ruchem lewicowym.

Reuters zauważa, że słowa Bolsonaro stoją w sprzeczności z informacjami, jakie znajdują się na stronie internetowej Jad Waszem, gdzie można przeczytać, że ruch nazistowski był pochodną rozwoju radykalnie prawicowych grup i był odpowiedzią na zyskiwanie popularności przez komunizm.

Bolsonaro był pytany czy zgadza się ze słowami swojego ministra spraw zagranicznych, który mówił, że naziści byli ludźmi lewicy.

- Nie ma co do tego wątpliwości, prawda? - odpowiedział pytaniem na pytanie dziennikarzy Bolsonaro.

Prezydent Brazylii przypomniał, że NSDAP było partią narodowo-socjalistyczną wskazując na obecność słowa "socjalizm" w jej nazwie.

Rząd Izraela liczył na to, że w czasie czterodniowej wizyty w Izraelu Bolsonaro ogłosi decyzję o przeniesieniu ambasady Brazylii do Jerozolimy. Bolsonaro zapowiadał to tuż po zaprzysiężeniu w styczniu, ale potem jego administracja zaczęła wycofywać się z tych deklaracji. Ostatecznie w czasie wizyty Bolsonaro w Izraelu ogłoszono, że Brazylia otworzy w Jerozolimie biuro handlowe.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu wyraził nadzieję, że jest to pierwszy krok do przenosin ambasady Brazylii do Jerozolimy.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA