fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Izrael: Kampania Netanjahu. Premier wykorzystuje chłodne relacje z Obamą

AFP
W kampanii wyborczej premier Izraela Benjamin Netanjahu wykorzystał nagranie z 2011 roku, które ma pokazać jak w ostatnich latach zmieniły się relację jego kraju ze Stanami Zjednoczonymi.

Kilka tygodni temu sztab Benjamina Netanjahu zaprezentował billboardy, na których przedstawiony jest premier Izraela z amerykańskim prezydentem Donaldem Trumpem. Plakaty miały pokazać jak bliskie są więzi ze Stanami Zjednoczonymi.

Dziś Netanjahu zamieścił na swoim Facebooku, Twitterze i Instagramie film, który pokazał chłodne relacje z czasów, gdy prezydentem USA był Barack Obama.

Nagranie pochodzi z 2011 roku. Zostało nakręcone w Gabinecie Owalnym, gdzie Netanjahu mówił o tym, jak nierealistyczne są wizji rozwiązania konfliktu na Bliskim Wschodzie.

"W obliczu presji, zawsze będę chronił nasz kraj" - podpisał nagranie Netanjahu. 

W Białym Domu premier Izraela mówił, że jego kraj nie cofnie granic sprzed 1967 roku, co oznaczałoby duże ustępstwa w kwestii okupowanych ziem. Obama twierdził, że powinno to być podstawą do negocjacji w sprawie utworzenia państwa palestyńskiego.

- To się nie stanie. Wszyscy wiedzą, że tak nie będzie - mówił Netanjahu. Spotkanie w Białym Domu ukazało głęboki podział między Netanjahu i Obamą, których wysiłki na rzecz pokoju między Izraelem a Palestyńczykami spełzły na niczym w 2014 roku.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA