fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Wenezuela: Dziennikarz zatrzymany po pokazaniu Maduro wideo z nastolatkami szukającymi jedzenia w śmieciarce

dziennikarz Jorge Ramos
AFP
Dziennikarz stacji Univision Jorge Ramos i jego ekipa zostali zatrzymani w poniedziałek w czasie wywiadu z prezydentem Wenezueli Nicolasem Maduro. Nagrania przez nich wykonane i ich sprzęt zostały skonfiskowane.

Incydent miał miejsce w poniedziałek wieczorem, kiedy Ramos i jego ekipa znajdowali się w Pałacu Miraflores, siedzibie prezydenta oraz rządu w Caracas. Dziennikarze znajdowali się tam w związku z wywiadem z Maduro, który przez społeczność międzynarodową wzywany jest do ustąpienia.

Ramos powiedział, że po około 15 minutach rozmowy zapytał prezydenta o kryzys humanitarny w jego kraju i pokazał wideo, na którym można było zobaczyć nastolatków, szukających jedzenia w śmieciarce (na wideo od 0:14).

Po pokazaniu nagrania Maduro przerwał wywiad. Inny urzędnik powiedział, że rozmowa nie była autoryzowana i zabrał sprzęt dziennikarzy.

Ramos i jego pięciu kolegów odzyskali wolność po ok. 2,5 godziny. Według agencji Reuters, jeszcze we wtorek mają być deportowani z Wenezueli.

Minister ds. komunikacji Wenezueli Jorge Rodriguez nazwał zdarzenie "pokazem amerykańskiego Departamentu Stanu". "Nie będziemy częścią tego taniego show" - powiedział.

Univision to amerykańska telewizja, nadająca po hiszpańsku.

Maduro jest wzywany do ustąpienia po tym, jak tymczasowym prezydentem ogłosił się przywódca opozycji Juan Guaido. Za przywódcę uznały go dziesiątki krajów na całym świecie, w tym Stany Zjednoczone.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA