fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Wałęsa: Ribbentrop też kiedyś się spotkał z Mołotowem

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
"Ribbentrop też kiedys się spotkał z Mołotowem" - taki wpis umieścił na Twitterze były prezydent Lech Wałęsa, w dniu wizyty w Polsce wicepremiera Włoch, Matteo Salviniego. Salvini będzie w Warszawie rozmawiał z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Salvini to szef Ligi, antyimigranckiej i skrajnie prawicowej organizacji - polityk w przeszłości wielokrotnie krytykował UE, a obecnie angażuje się w rozmowy dotyczące powstania silnego, eurosceptycznego bloku przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Reuters podawał, że Salvini chciałby doprowadzić do połączenia w przyszłej kadencji PE frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należy m.in. PiS (większość jej członków tworzą brytyjscy torysi, których w przyszłym PE prawdopodobnie już nie będzie, ponieważ Wielka Brytania ma do tego czasu opuścić UE) z frakcją Europa Narodów i Wolności, do której należy Liga.

Polska opozycja wytyka też Salviniemu jego prorosyjskie stanowisko (na które wskazuje m.in. zdjęcie Salviniego w Moskwie w koszulce z podobizną Putina - wykonane w czasach, gdy polityk nie był jeszcze wicepremierem).

Z kolei politycy PiS wskazują, że Salvini to ważny włoski polityk, którego formacja jest obecnie liderem w sondażach i który w przyszłości może zostać premierem Włoch. Dodają, że prezes PiS spotyka się z politykiem, który współtworzy rząd powstały w wyniku demokratycznych wyborów.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA