fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Leszek Balcerowicz: Opieszałość działań CBA i prokuratury jest niebywała

tv.rp.pl
- Jest partia, która obsadza swoimi działaczami instytucje, które stają się od niej zależne. Próba przejmowania państwa przez jedną partię to najgorsza korupcja polityczna - ocenił w programie Onet Rano Leszek Balcerowicz

Były prezes NBP komentował poranne zatrzymanie byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Oceniając działania rządzących ws. Komisji Nadzoru Finansego ocenił, że "opieszałość działań CBA i prokuratury jest niebywała".

- Jeśli ma być autentyczne śledztwo, to powinno dotyczyć powiązań byłego szefa KNF z innymi osobami. Niezmiernie mało prawdopodobne jest, że to odizolowany wyskok - ocenił Balcerowicz. Dodał, że po "rychłym odsunięciu PiS od władzy", powinna powstać komisja śledcza. Według rozmówcy programu Onet Rano, w jej skład powinni wchodzić nie tylko posłowie, ale też ludzie z zewnątrz. - Powinna sprawdzić ewentualne prawdopodobne powiązania wyżej w hierarchii partyjnej - powiedział Balcerowicz.

- Trzeba utrzymać obywatelską obserwację działań prokuratury. Ogromna władza jest dziś rękach jednego człowieka - który jest Prokuratorem Generalnym i aktywnym politykiem obozu rządzącego - tłumaczył Balcerowicz. Mówił o "nieformalnym układzie", który opanował prokuraturę i w którym dominują "więzi rodzinne i ideologiczne".

- Jest partia, która obsadza swoimi działaczami instytucje, które stają się od niej zależne. Próba przejmowania państwa przez jedną partię to najgorsza korupcja polityczna - stwierdził Leszek Balcerowicz.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA