fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Łukaszenka: Baza USA w Polsce nie jest potrzebna. Odpowiemy

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenko
www.president.gov.by
Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka zapowiedział, że jego kraj i Rosja odpowiedzą w przypadku powstania amerykańskiej bazy w Polsce.

O bazie "Fort Trump" mówił w Białym Domu prezydent Andrzej Duda. Temat ten był poruszany podczas rozmowy z Donaldem Trumpem. W tym tygodniu kolejny etap rozmów w Waszyngtonie odbył szef MON Mariusz Błaszczak.

Zdecydowana większość Polaków chce, aby została u nas utworzona stała baza US Army, ale zapytani, czy za nią płacić, nie są już tak chętni - wynika z badań IBRIS przeprowadzonych dla „Rzeczpospolitej".

Minister obrony Rosji na kolegium resortu obrony swojego kraju i Białorusi powiedział, że Rosja będzie zmuszona do kontrposunięć w związku z planami utworzenia bazy USA w Polsce. Zdaniem Siergieja Szojgu "nie sprzyja to zachowaniu stabilności i umocnieniu regionalnego bezpieczeństwa".

W podobnym tonie wypowiada się prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka. Zapowiedział, że w przypadku powstania bazy w Polsce, Białoruś i Rosja w odpowiedni sposób zareagują. Zdaniem prezydenta baza USA w naszym kraju jest zbędna. - Będziemy musieli przeciwdziałać - powiedział.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA