fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Byli prezydenci nie otrzymali zaproszeń. Kancelaria je wyśle

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Byli prezydenci nie otrzymali zaproszeń na państwowe obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Prezydencki minister Wojciech Kolarski wyjaśnił, że odpowiednie zaproszenia zostaną wysłane.

Jak poinformowało dziś Radio ZET, na oficjalne obchody stulecia niepodległości nie zostali zaproszeni ani Aleksander Kwaśniewski, ani Bronisław Komorowski.

Informację te potwierdzili Anna Kulikowska z Instytutu Bronisława Komorowskiego i Marek Kaczmar z Instytutu Lecha Wałęsy. 

Czytaj także: Byli prezydenci bez zaproszeń na obchody 100-lecia niepodległości

Do sprawy odniósł się w rozmowie z 300polityką prezydencki minister Wojciech Kolarski. - Prezydent Andrzej Duda co roku zaprasza wszystkich byłych prezydentów i premierów Polski. Zaproszenia wysyłane są zwykle na dwa, trzy tygodnie przed świętem. Zapewniam, że w tym roku jest tak samo - przekazał.

- Bardzo cieszy mnie zainteresowanie prezydentów Komorowskiego i Kwaśniewskiego uczestnictwem we wspólnym świętowaniu. To święto wszystkich Polaków i chcemy je świętować razem. Ufam, że w tym roku te zaproszenia zostaną przyjęte - dodał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA