fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Krzysztof Bosak: PiS wyciera sobie gęby Janem Pawłem II

Krzyszotof Bosak
rp.pl
Wiceszef Ruchu Narodowego ostro zareagował na informację o podpisaniu umowy na utworzenie muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego podpisało umowę z Fundacją Lux Veritatis dotycząca utworzenia muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II. Fundacja o. Tadeusza Rydzyka dostanie na ten cel 70 mln złotych.

W 2018 r. muzeum otrzyma 5 mln zł dotacji, w 2019 r. – 55 mln zł, a w 2020 r. – 10 mln zł. Dyrektora muzeum będzie powoływał Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego po uzgodnieniu kandydatury z założycielem, czyli Fundacją Lux Veritatis.

Umowę w tej sprawie podpisano w środę, w 98. rocznicę chrztu św. Karola Wojtyły.

Czytaj więcej: Fundacja o. Rydzyka zbuduje muzeum. 70 mln zł od ministra Piotra Glińskiego

Informację skomentował na Twitterze wiceszef Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak. "Dlaczego Piotr Glinski usunął wpis informujący o tym, że ma zamiar wraz z niekontrolowaną przez rząd fundacją stworzyć nowe muzeum? Dlaczego ma zamiar wydać na to 100 milionów z publicznych pieniędzy? Przecież to jest powielanie błędów z publiczno-prywatną formą Muzeum Polin" - napisał.

"Niech rząd PiS przestanie trwonić pieniądze podatników i jeszcze wizerunkowo obciążać tym nas - normalnych katolików i Kościół katolicki. Nie wycierajcie sobie gęby Janem Pawłem II bo macie krew na rękach, a nie jego naukę w głowie" - dodał.

Bosak zamieścił też grafikę informującą o tym, że od 202 dni posłowie pracują nad obywatelskim projektem "Zatrzymaj aborcję"

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA