fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kosiniak-Kamysz: PiS zdradza wyborców na wsi

Fotorzepa/Michał Kolanko
- To jest taki moment, gdy każdy rząd powinien twardo walczyć o interesy Polski i Polaków - mówił o projekcie nowego unijnego budżetu prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w trakcie konferencji prasowej w Krakowie.

- Trzeba było szukać sojuszy, rząd zerwał te sojusze. Skłócił nas z Europą południową, z Trójkątem Weimarskim, Grupa Wyszehradzka nie jest jednorodna. Dyskusja o budżecie to jest moment, gdy walczy się o wszystko. Rząd przez wiele miesięcy machał szabelką, teraz nie ma argumentów - dodał Kosiniak-Kamysz.

- Niewynegocjowanie lepszych warunków polityki spójności, wspólnej polityki rolnej będzie zdradą interesów Polski, będzie zdradą wyborców, zwłaszcza z polskiej wsi. Jeżeli tracimy 85 mld zł w polityce spójności, 15 mld w polityce rolnej, to jest 100 mld zł mniej. To jest 25 proc mniej tego co nam się udało wynegocjować kilka lat temu.  To jest zupełnie sprzeczne z tym, co mówił PiS obiecując np. zrównanie dopłat dla rolników. To zdrada, wyzyskanie a później zapomnienie o tych wyborcach - powiedział prezes PSL.

Kosiniak-Kamysz zaprezentował też pomysł nowej ustawy, którą w najbliższych dniach złoży PSL. - W Krakowie od urodzenia do ukończenia gimnazjum dzieci mogą podróżować, jeździć za darmo komunikacją miejską. To bardzo dobra decyzja prezydenta i Rady Miasta. Są miasta w Polsce, które idą dalej: Tam jest darmowa komunikacja miejska. To nasz cel: Darmowa komunikacja nie tylko dla dzieci, ale dla wszystkich. Pierwszym krokiem jest darmowa komunikacja dla dzieci i młodzieży, ale nie tylko do ukończenia gimnazjum, ale do ukończenia szkoły średniej. Złożymy ustawę, która gwarantuje samorządom zwrot kosztów ponoszonych przy wprowadzaniu darmowej komunikacji dla  młodzieży i dzieci. To jest wsparcie dla tych, którym się to należy - powiedział Kosiniak-Kamysz. 

Jak dodał w trakcie konferencji, ta ustawa to element programu "Rzeczpospolita Samorządowa" PSL - To nie jest program przeciwko komuś. My pokazujemy swoje pomysły. Mam nadzieję, że duże partie wyzwolą się z kajdan, w które same się zakuły, a które uniemożliwiają im dostrzeżenie pomysłów innych. To dotyczy i jednej, i drugiej dużej formacji  - mówił pytany o poparcie dla tego pomysłu innych partii.  

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA