Polityka

Kancelaria Sejmu wstrzymuje wydawanie przepustek

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Z przyczyn organizacyjnych i bezpieczeństwa" Kancelaria Sejmu wstrzymała wydawanie jednorazowych przepustek umożliwiających wejście na teren obiektu.

"Kancelaria Sejmu informuje, że od środy (25 kwietnia) ulegają zmianie zasady wstępu na teren kompleksu sejmowego" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronach Sejmu.

Dostęp zachowują posiadacze stałych i okresowych kart wstępu.

Kancelaria informuje, że zmiana ta nastąpiła ze względu na bezpieczeństwo i "przyczyny organizacyjne".

Jak zapewniono w komunikacie, decyzję tę podjęła Straż Marszałkowska w porozumieniu z Kancelarią Sejmu i ma ona charakter tymczasowy.

Na terenie Sejmu od 18 kwietnia protestują rodzice dorosłych niepełnosprawnych. Wkrótce mają się tam zacząć rozmowy protestujących z minister pracy Elżbietą Rafalską, która wyraziła gotowość do kolejnego spotkania, ale w oddzielnym pomieszczeniu i bez udziału mediów.

Wcześniej Kancelaria Sejmu zakazała wstępu do budynku rehabilitantów, którzy zareagowali na apel posłanki Nowoczesnej Joanny Scheuring-Wielgus i zaoferowali pomoc protestującym niepełnosprawnym.

Ostatecznie jednak do Sejmu wpuszczono fizjoterapeutów i udostępniono pomieszczenia, w których niepełnosprawni zostali poddani zabiegom.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL