fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Wrocław: Zdrojewski zastąpi Chybicką?

Bogdan Zdrojewski
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Czy Platforma Obywatelska ostatecznie postawi we Wrocławiu na Bogdana Zdrojewskiego, eurodeputowanego i byłego prezydenta miasta? Jak wynika z informacji „Rzeczpospolitej”, w ramach PO prowadzone są rozmowy na wysokim szczeblu zmierzające do realizacji tego właśnie scenariusza.

Od kilku miesięcy kampanię prowadzi we Wrocławiu prof. Alicja Chybicka jako kandydatka PO, ale jej pozycja w ostatnich miesiącach systematycznie słabnie.

Szczególnie problematyczne okazało się głosowanie dotyczące aborcji na początku stycznia.  Chybicka nie brała udziału w głosowaniu nad projektem „Ratujmy Kobiety”, a później tłumaczyła, że jej głos jako posłanki opozycji i tak nie miałby żadnego znaczenia. To wtedy w PO głosy, że Chybicką należy zmienić, znacznie się wzmocniły. W marcu ubiegłego roku lokalne struktury PO rekomendowały jej kandydaturę.

Oficjalnie Bogdan Zdrojewski niemal całkowicie wykluczył start w wyborach na prezydenta miasta. Ale nie na tyle, by teraz zmiana decyzji była wykluczona. - Zostawiam sobie jednak jakąś maleńką furtkę. Nie mogę wykluczyć sytuacji, że przyzwoici kandydaci wycofają się nagle i Wrocław może paść łupem politycznych bandytów. Nie miałbym wówczas wyboru. Wrocław to dla mnie więcej niż miasto mojego zamieszkania. Szansa na taki scenariusz jest jednak znikoma – powiedział Onetowi.

Zdrojewski był prezydentem Wrocławia trzy kadencje, od 4 czerwca 1990 do 1 września 2001 roku

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA