fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

"Fakt": Atomowy atak PiS

AFP
To, co wydarzyło się podczas prac nad reformą sądów to atomowy atak ze strony PiS - twierdzą współpracownicy Andrzeja Dudy. Informacje mediów o ponownym zawetowaniu przez prezydenta ustaw o SN i KRS część z nich dementuje.

Wciąż trwają obrady sejmowej komisji sprawiedliwości nad projektami ustaw o SN i KRS. Uczestniczący w obradach posłowie i przedstawiciele Kancelarii Prezydenta otrzymują coraz to nowe poprawki, które chce wprowadzić Prawo i Sprawiedliwość.

Doradczyni prezydenta Zofia Romaszewska stwierdziła już wczoraj, że niektóre z nich są nieakceptowalne.

Prawo i Sprawiedliwość wprowadza nieprzedstawione do tej pory ani posłom, ani reprezentantom Kancelarii Prezydenta, zarówno do ustawy o SN, jaki i o KRS.

"Fakt" cytuje swojego rozmówcę z Pałacu Prezydenckiego, który twierdzi, że Andrzej Duda doskonale zdaje sobie sprawę, że forsowane przez PiS poprawki są  na rękę ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze i mają zwiększyć jego prerogatywy.

- I na to nie będzie zgody prezydenta - mówi przedstawiciel Pałacu Prezydenckiego.

 

Prezydent nie podjął wiążących decyzji

Informacje "Faktu" dementuje współpracownik prezydenta. Według niego prezydent najpierw musi się zapoznać z proponowanymi przez PiS poprawkami, więc mówienie o wetach jest nadużyciem - twierdzi prezydencki urzędnik cytowany przez Wirtualną Polskę.

 

Romaszewska: Diabeł tkwi w szczegółach

Doradczyni prezydenta Zofia Romaszewska stwierdziła natomiast, że "na razie nie ma mowy o kolejnych wetach prezydenta".

Przyznała, że część forsowanych przez PiS zmian została uzgodniona, a część nie, a pytana czy "projekt ws. SN to nadal będzie projekt prezydenta" stwierdziła, że "do pewnego stopnia tak".

Romaszewską spytano, czy nie żałuje, "że w to weszła, że jest twarzą prezydenta" jeśli chodzi o jego projekty dot. sądownictwa. "Na razie jeszcze nie" - odparła.

Źródło: Fakt24.pl/rp.pl/Wirtualna Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA