fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Premier Tajlandii pisze piosenkę dla rodaków

AFP
Rządząca Tajlandią junta opublikowała wyniki sondażu, z którego wynika, że działania wojskowych popiera 99,3 proc. mieszkańców kraju.

Sondaż przeprowadził Narodowy Urząd Statystyczny, który miał przepytać reprezentatywną grupę 2700 mieszkańców kraju.

Tajlandia jest rządzona przez wojskowych od czasu zamachu stanu w 2014 roku. Od tego czasu zakazano publicznych zgromadzeń i stłumiono wolność prasy. W ten sposób armia realizowała obietnicę ustabilizowania sytuacji w kraju nękanym przez krwawe protesty społeczne.

W ostatnim czasie premier Tajlandii Prayuth Chan-ocha w ostatnim czasie, dla podniesienia morale mieszkańców kraju napisał piosenkę zatytułowaną "Ponieważ jesteśmy Tajlandią". "Jeśli połączymy pracę naszych rąk i nasze oddechy, dzień spełnienia marzeń będzie bliski" - głoszą jej słowa. Inna piosenka napisana przez premiera zatytułowana "Zwrócimy szczęście ludziom" jest często grana przez stacje radiowe w Tajlandii.

Oficjalne sondaże wskazują, że piosenki poprawiają humory Tajlandczykom - 99,3 proc. z nich popiera działanie władz Tajlandii, a 98,9 proc. wierzy, że obecna władza rozwiąże problemy kraju.

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA