fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Bartosz Paszcza: Rosjanie chcieli doprowadzić do zamieszek

Fotorzepa, Darek Golik
Społeczna odpowiedzialność technologii i osób ich używających jest fundamentalną sprawą, która zdecyduje o tym, czy zasady, którymi kierują się nasze algorytmy, będą zasadami naszego społeczeństwa, czy też po prostu chińskiego czy amerykańskiego rządu, a my nie będziemy o tym wiedzieć - mówi Bartosz Paszcza, Klub Jagielloński.

Plus Minus: Żyjemy w kasynie?

Tak. Jeśli patrzymy na świat pod kątem używanych wobec nas metod. Stosowane są takie rozwiązania, które mają utrzymać nas jak najdłużej przed ekranem. Chodzi o to, byśmy za szybko nie wyszli z tego cyfrowego kasyna.

Ale tu chyba nie możemy przegrać? W końcu nie kładziemy na stół żadnych pieniędzy.

Jeszcze do niedawna wydawało się, że w ogóle nie możemy przegrać. Teraz to się zaczyna zmieniać. Zaczynamy zauważać, że ten telefon wyciągamy nieświadomie, patrzymy i chowamy do kieszeni, ale za chwilę nie pamiętamy, co na nim robiliśmy. Miałem taki moment, że w czasie mszy w kościele chciałem instynktownie sięgnąć po telefon. To odruch, dziejący się trochę poza moją świadomością.

Pierwsze pytanie, które zadałeś w tej kawiarni, dotyczyło hasła do wi-fi.

No właśnie! Lekkie uzależnienie. Wszędobylskość internetu to jest największa zmiana, która zaszła w ciągu ostatnich lat. Internet przestał być narzędziem...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA