fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Plus Minus

Komiks o jaszczurce klasy B

materiały prasowe
Łatwo się pogubić w filmowym świecie komiksów. Za cieszące się znakomitą opinią produkcje z tak zwanego Marvel Cinematic Universe odpowiada Marvel Studios stanowiące obecnie część koncernu Disneya. „Venom" powstał tymczasem w Sony. To inna firma, inni producenci, inne pomysły na adaptację historyjek obrazkowych. Dlatego osoby, które oczekują hitu na miarę „Czarnej pantery", będą co najmniej zawiedzione.

Historyjka jest prosta. Dziennikarz śledczy Brock (Tom Hardy) trafia do laboratorium należącego do bogatego wizjonera prowadzącego eksperymenty na ludziach. Tam zostaje zaatakowany przez pochodzący z kosmosu symbiont i jako osobnik „skażony" staje się wrogiem numer jeden siepaczy wspomnianego biznesmena. Tyle że symbiont nie przypomina zwykłego pasożyta. To inteligentna istota gwarantująca Brockowi olbrzymią siłę, zręczność i szybkość... W dodatku wiecznie głodna i mająca słabość do świeżych ludzkich głów.

Te ludzkie głowy jednoznacznie sugerują kino klasy B. I rzeczywiście, reżyser Ruben Fleischer raz po raz nawiązuje do przebojów z przełomu lat 80. i 90. Przywołuje „Terminatora", „Predatora" i inne kultowe tytuły sprzed lat. Opowiada jednak wtórną i dziurawą historię, a relację między Brockiem a pasożytem sprowadza do serii średnio udanych gagów.

Gdyby jeszcze producenci zdecydowali się nakręcić „Venoma" w konwencji krwawego horroru, dałoby się to wybronić. Niestety, w końcowej fazie produkcji wycięli około 40 minut materiału, by zyskać kategorię wiekową PG-13. Innymi słowy, ugrzecznili ten film. Finansowo na tej decyzji wygrali, jednak fani komiksów będą obrazem zawiedzeni. Oto bowiem jedna z najciekawszych postaci z całego uniwersum zostaje sprowadzona do rozmiarów pyskatej jaszczurki mówiącej głosem lektora ze zwiastunów. Nie o to chodziło!

„Venom", reż. Ruben Fleischer, USA 2018, dystr. UIP Polska

PLUS MINUS


Prenumerata sobotniego wydania „Rzeczpospolitej”:


prenumerata.rp.pl/plusminus


tel. 800 12 01 95

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA