fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piotr Zaremba: LGBT przeciera szlaki do życia ułatwionego

Czy mniejszość seksualna nie przeciera większości drogi do życia bez zobowiązań, do egoistycznych zachowań? Na zdjęciu warszawski protest środowisk LGBT, niedziela 16 sierpnia
AP/Associated Press/East News
Teatr jednego z poznańskich liceów, sławnego Marcinka, trzy lata temu wystawił sztukę o wymowie antyaborcyjnej. – Jesteście konserwatystami? – spytałem ich. – Jesteśmy tylko zdroworozsądkowi – odpowiedział mi 19-letni maturzysta. Mam jednak przeświadczenie, że dziś ci młodzi ludzie niekoniecznie tak samo rozumieją „rozsądek" jak wtedy.

Między środowiskami LGBT a obecnym rządem rozgorzała gorąca wojna, która staje się jednak wojną z katolickimi wyobrażeniami i symbolami. Od dwóch tygodni w debacie publicznej analizowane są bezpośrednie przejawy, metody, jakie każda ze stron stosuje. Teraz pora na zmierzenie się z celami.

Niektórzy komentatorzy próbują to opisywać jako kolejne zjawisko ze sfery czystej polityki. Wręcz efekt intryg. Andrzej Stankiewicz wskazał w Onecie na Zbigniewa Ziobrę jako tego, który podpalił lont. Można było Michała Sz. (lub Margot Sz.) pozostawić pod policyjnym dozorem, a nie wymuszać na sądzie poprzez prokuraturę areszt. To ta ostatnia decyzja sprowokowała zamieszki.

Nie tylko Ziobro z Dudą

To prawda – Ziobro próbuje sobie budować reputację prawicowego twardziela. Czasem wychodzi przed szereg, jak w sprawie organizacji pozarządowych, które korzystają z zagranicznego wsparcia. Niekiedy stawia swój własny rząd w kłopotliwej sytuacji, jak wtedy, gdy rzucił pomysł ...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA