fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ryszard Zbrzyzny: Mam do Czarzastego pretensje o Biedronia

Ryszard Zbrzyzny: – W wyścigu prezydenckim pięć lat temu powinien startować Leszek Miller
Reporter, Witold Rozbicki
Kandydat lewicy na prezydenta powinien wnieść wartość dodaną, czyli mieć lepszy wynik niż formacja. A tak się nie stało ani w przypadku Magdaleny Ogórek, ani Roberta Biedronia - mówi Ryszard Zbrzyzny, polityk SLD, związkowiec KGHM.

Plus Minus: Czy związki zawodowe są nadal siłą w Polsce czy tylko w KGHM?

Pozycja związków zawodowych nieustannie maleje tak samo jak i uzwiązkowienie. W Polsce zaledwie 10 proc. pracowników należy do związków. Na to zapracowała przede wszystkim Solidarność, która od lat jest postrzegana jako przybudówka partyjna prawicy. Gdy PiS lub AWS sprawowały władzę, Solidarność jako związek zawsze wspierała rząd. Za czasów AWS Marian Krzaklewski, szef NSZZ Solidarność, był wręcz nadpremierem.

To samo można powiedzieć o OPZZ, gdy rządził SLD.

O nie, nawet gdy byliśmy członkiem koalicji SLD, wchodziliśmy w spory z naszym rządem. Bardzo często byliśmy w kontrze do pomysłów, które chciał forsować SLD. Kilka razy głosowałem wbrew klubowi, gdy próbowano przeforsować przepisy szkodliwe dla pracowników. Ale też bardzo dużo udało mi się zrobić dzięki temu, że zasiadałem w Sejmie w szeregach SLD, nie będąc wówczas członkiem żadnej partii politycznej. W 1993 roku, gdy st...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA